Гол в последната минута

0

Футбола е игра на голове и много емоции свързани с тяхното отбелязване или съответно пропуските пред някоя от двете врати. Гола е един миг на върховен адреналин, когато се сливат емоции, тръпка, желания и момент на грандиозно чакане любимия отбор да вкара попадение с огромна стойност.

Голът в последната минута е една стойност, която води до големи печалби или загуби за спортните къщи. Ще се опитам да маркирам няколко ,спиращи дъха подобни моменти:

1. Деан Ловрен – гол в 88 минута срещу Дортмунд миналата година на Енфийлд. Само си спомнете как тичше и прегръщаше феновете Юрген Клоп.
  2. Николай Тодоров-Кайзера – гол в 92 минута от центъра срещу Глазгоу Рейнджърс през 1994 година. Просто велик момент.
  3. Серхио Рамос – гола с глава за 1-1 срещу Атлетико Мадрид в 89 минута, при спечелване на “ десетата“ титла в Шампионска лига.
  4. Пирло – гола срещу Торино в дербито на еднименния град преди 2 години. Гол в 90 минута през куп от играчи , с гениален удар с десния крак. Пирло е велик….
  5. Христо Йовов – Бижутера – как да направим за смях Фабиен Бартез и двама защитници в 88 минута.
  6. Емил Костадинов – Бернар Лама и Парк Де Пренс в сълзи. Брилянтен пас на Любо Пенев , другото е радост и невероятнятя приказка до четвърти в света. Браво български герои.
  7. Миро Клозе – гола с глава преди 3 години и победата за „орлите“ срещу Рома. Този футболист е велик.
  8. Кървавия гол на Гонзо– велико дерби на Герена. Бербатов изпусна няколко пъти срещу Иванков. Големи аплодисменти за 22-та на терена.

Има много други голове , които се сещате и вие. Въпроса е там, че именно тези велики моменти ни карат все повече да обичаме и гледаме “ феномена“ наречен футбол.